2018. március 28., szerda

Az alsó (nagy) udvart követően, 2018. 03. 28.-án nagy örömünkre elkészült óvodánk felső udvarára is a napvitorla.

                                

Köszönjük a Leányfalu Iskolaügyért Alapítvány anyagi támogatását!


2018. március 24., szombat

                                     


                                       

                                  

               HIRDETMÉNYaz óvodai felvételekről



 A nemzeti köznevelésről szóló 2011.évi CXC. törvény (a továbbiakban: Nkt.) 8.§ értelmében az    
óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény.

Az óvodába a gyermek harmadik életévének betöltése után vehető fel. A szülő gyermeke óvodai felvételét, átvételét bármikor kérheti, a gyermekek felvétele folyamatos. A Nkt.49.§-a értelmében az óvodai felvétel, átvétel jelentkezés alapján történik.
A gyermeket elsősorban abba az óvodába kell felvenni, átvenni, amelynek körzetében lakik, vagy ahol szülője dolgozik. 
Az óvoda felvételi körzete Leányfalu Nagyközség közigazgatási területe, üres férőhelyek függvényében a Szentendre Járási terület (Pócsmegyer, Szigetmonostor, Tahitótfalu).

 Az óvoda köteles felvenni, átvenni azt a gyermeket, aki életvitelszerűen az óvoda körzetében lakik. Nkt. 49. § (3)
Az életvitelszerű ott lakásnak minősül, ha a gyermek a kötelező felvételt biztosító óvoda körzetében található ingatlant otthonául használja és az ilyen ingatlan a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásában a gyermek lakóhelyeként vagy tartózkodási helyeként az óvodai beiratkozás első határnapját megelőző három hónapnál régebb óta szerepel. Ha ez nem teljesül, vagy ha bármely körülmény alapján arra lehet következtetni, hogy a gyermek a nyilvántartásban szereplő lakhelyén vagy tartózkodási helyén nem életvitelszerűen lakik, úgy az óvodavezető, illetve az Nkt. 49.§. (2) bekezdés szerinti esetben az óvodavezető vagy a fenntartó által szervezett bizottság jogosult felszólítani az óvodába jelentkező gyermek szülőjét, hogy az életvitelszerű körzetben lakás tényét akként igazolja, hogy a felszólítás kézhez vételétől számított 15 napon belül bemutatja a területileg illetékes védőnőtől származó, a védőnői ellátás igénybevételét igazoló nyilatkozatot. (20/2012. (VIII.31.) EMMI rendelet 20.§. (9))
Az Nkt. 8.§. (2) bekezdése szerint a gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt. Kötelező az óvodai beíratása annak a gyermeknek, aki 2018. augusztus 31-ig betölti 3. életévét.

A jegyző a szülő kérelmére és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, annak az évnek az augusztus 31. napjáig, amelyben a gyermek az ötödik életévét betölti a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól felmentést adhat, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.
Mit kell tudni az óvodai felvételekről?
A nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012.(VIII.31.) EMMI rendelet 20. § (2) bekezdése alapján a szülő az óvodai nevelésben történő részvételre jogszabály alapján kötelezett gyermekét köteles beíratni az önkormányzat által közzétett hirdetményben meghatározott időpontban.
A napi négy órában óvodai nevelésre kötelezett gyermek szülője, amennyiben gyermeke az óvodakötelezettségét külföldön teljesíti, köteles arról a beiratkozás idejének utolsó határnapját követő tizenöt napon belül írásban értesíteni a gyermek lakóhelye, annak hiányában tartózkodási helye szerint illetékes jegyzőt.

Az a szülő, aki az Nkt. 8. § (2) bekezdésben foglaltak alapján felmentést kér a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, az óvodai beiratkozásra az (1) bekezdésben meghatározott időtartam kezdő időpontjáig (2018.04.23.) nyújtja be kérelmét a gyermek lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes jegyzőhöz, továbbá a kérelem másolatát a kötelező felvételt biztosító óvoda vezetőjéhez. Ha a szülő nem települési önkormányzati fenntartású óvodába kívánja beíratni gyermekét, akkor a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alóli felmentési kérelmét az óvoda fenntartójához nyújtja be, továbbá a kérelem másolatát megküldi a gyermek lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes jegyzőhöz.

A sajátos nevelési igényű gyermek állapotára való tekintettel különleges pedagógiai, gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai ellátásra jogosult. Hogy mely nevelési-oktatási intézmény(ek) a legmegfelelőbb(ek) az SNI-s gyermek számára, azt az országos, ill. területileg illetékes szakértői és rehabilitációs bizottság határozza meg. A szülőnek e szakvéleményt figyelembe véve kell óvodát választania. Szükség esetén a területileg illetékes jegyzőnek jogában áll a szülőt a fent említett szakértői vizsgálatra kötelezni, valamint arra, hogy a kijelölt intézménybe írassa be gyermekét. (Fenti esetben a szóban forgó intézmény számít kijelölt óvodának, amely kizárólag helyhiány miatt utasíthatja el a felvételi kérelmet.)


A jelentkezés időpontja:
2018. április 23. (hétfő) 7- 17.30 óráig.


Az új gyermekek fogadása a tanév – nevelési év első napjától folyamatosan történik. Az óvodába gyermeket a nevelési év megkezdését követően is fel lehet venni.
A felvételről, átvételről az óvoda vezetője dönt. Ha a jelentkezők száma meghaladja a felvehető gyermekek számát, az óvodavezető, az óvoda fenntartója bizottságot szervez, amely javaslatot tesz a felvételre. (Nkt.49.§ (2) bekezdés)
Az óvoda vezetője az óvodai felvételi, átvételi kérelemnek helyt adó döntését írásban, a kérelem elutasítására vonatkozó döntését határozati formában közli a szülővel. (20/2012.(VIII.31.) EMMI rendelet 20.§. (4) bekezdése.)
Az óvodai felvételről hozott döntést írásba kell foglalni 2018. május 23-ig.

Az elutasított óvodai felvétellel kapcsolatos határozatok közlésétől számított 15 napon belül – 2018. június 11-ig – a szülő eljárást megindító kérelmet nyújthat be az óvodavezetőnél. Az óvodavezető az eljárást megindító kérelmet 8 napon belül – elbírálás céljából – önkormányzati óvoda esetében a fenntartó önkormányzat jegyzőjéhez küldi meg.

Az első óvodai foglalkozási nap a 2018/2019. nevelési év első napja, mely 2018. szeptember 03, hétfő ekkor történik az eddig bölcsödében elhelyezett gyermekek átvétele, új gyermekek fogadása.
Kérjük, hogy a tavalyi évben előjegyzésbe vett gyermekek szülei erősítsék meg beiratkozási szándékukat.
Egyben kérjük azokat a szülőket is, akik év közben iratkoznának be, mert gyermekük akkor tölti be 3. életévét, jelezzék felvételi kérelmüket, hogy a gyermekeket előjegyzésbe vegyük.

Az óvodai beiratkozáskor be kell mutatni a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolványt, továbbá a szülők személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolványát.
Kérjük elhozni a születési anyakönyvi kivonatot, a TAJ kártyát.



2018. március 20., kedd


Ég a kisze lánggal ég.....

A későn megérkezett telet óvodánkban a gyerekekkel együtt vidám farsangi bállal igyekeztünk elbúcsúztatni még februárban. A makacs tél azonban továbbra is velünk maradt, sőt, még talán  meg is erősödött.
 A nagy hideg és a sok, betegség miatt hiányzó gyermek miatt a kiszebáb égetést március elsejére halasztottuk el. A program felelősei a katica csoportosok voltak, akik nagy izgalommal készítették el az égetésre szánt kiszebábot. Március elsején kellemetlen, szeles, esős időben gyülekeztünk az új épület melletti kisudvaron. A tűz meggyújtása előtt beszélgettünk a kiszézés szokásáról, jelentéséről, felelevenítve a népi hagyományt.  A gyerekekkel közös mondókázással, énekléssel igyekeztünk végre elűzni a telet. Karbantartónk Karcsi bácsi gyújtotta meg a telet jelképező kiszebábot, mi pedig "Jöjjön a tavasz, menjen a tél" kiáltással hívogattuk a tavaszt.  Meglepetésként a süni csoportosok saját maguk által írt dallal kedveskedtek társaiknak, s apró kiszebábjaikat is a tűzbe dobták. Most már igazán jöhet a tavasz, melyet mindnyájan nagyon várunk!!!!





További képek megtekinthetők a galériában...

2018. március 18., vasárnap

MÁRCIUSI PROGRAMOK


Március 1. Csütörtök - kiszézés

Március 14. Szerda -  Március 15-i ünnepi megemlékezés az óvodában, majd séta a háborús emlékműhöz

Március 21. Szerda - papírgyűjtés

Március 22. Szerda - A víz világnapja

Március 26. Hétfő - tojásfa állítás

Március 28. Szerda - húsvéti locsolkodás 

március 29. Csütörtök - április 3. Kedd - iskolai tavaszi szünet - Az óvodában ez idő alatt  összevont csoport működik.
                       

2018. március 4., vasárnap

Egészséghét az óvodában


            Az Óvodai nevelés országos alapprogramjában és óvodánk saját nevelési programjában is kiemelten fontos az egészséges életmódra való nevelés. Valamennyien tudjuk, hogy egészséges felnőtté, akkor válhatnak gyermekeink, ha már kisgyermekkorban törekszünk az egészséges életvitel igényének kialakítására, ezen belül a gyermek testi és lelki szükségleteinek kielégítésére. Ahhoz, hogy ez kialakuljon, sokrétegű, változatos ismereteket adunk naponta a gyermekeknek. Ezekbe a tevékenységekbe már évek óta a védőnénik is bekapcsolódnak és látogatásaik során ők is igyekeznek a gyermekek ismereteiket bővíteni.
 Az idei évben egy teljes hetet biztosítottunk az „Egészséghét” című projektünk megvalósulására. Minden napra változatos, érdekes programmal készültünk. Nagy élményt jelentett a gyermekeknek a fogorvos néni, dr.Gégény Tímea látogatása, aki vidám, játékos eszközökkel mutatta be a hatékony fogápolást. Bonifert Zoltánné, Edit néni a védőnő a nagyobbaknak projektoros filmvetítéssel, a kisebbeknek játékos feladatadással, közös beszélgetéssel mélyítette el az egészséges étkezés, mozgás, pihenés egységének fontosságát. A csoportok változatos programokkal próbálták színesíteni ezt a hetet. Például: orvos apuka, dr.Horváth Dávid meghívása, gyümölcssaláta készítése, zöldségbabák készítése, színezés, mese hallgatás a témakörhöz kapcsolódóan. A hét lezárásával külsős vendégünk Schirilla György volt, aki a saját életéből vett példákkal, játékosan mesélt a gyerekeknek az egészségmegőrzésről. Ezután jógagyakorlatokkal zárult a közös program.
 Úgy gondoljuk, hogy ezekkel a programokkal megerősítettük a gyermekekben az egészséges életmód fontosságát. Hisszük, hogy egészséges gyermekből egészséges felnőtt válhat. 
Köszönjük Minden lelkes Előadónk közreműködését, részvételét!